wtorek, 1 sierpnia 2017

Kilka pomysłów na wody smakowe

Dotarły do nas upały. W końcu jest prawdziwe lato. Cieszę się tym i ładuję akumulatory na pozostałe parszywie zimne miesiące:) Trzeba jednak pamiętać o uzupełnianiu płynów. Najprościej jest pic wodę mineralną, ale czasem po prostu nie ma się już na nią ochoty. Dlatego mam dla Was kilka pomysłów na urozmaicenie wody mineralnej. Możecie ją podawać lekko schłodzoną lub w temperaturze pokojowej. Gotowi? Wybaczcie brak zdjęć, ale takie mieszanki popijam podczas porannych sesji jogi i zwyczajnie na wyciąganie aparatu o 5:30 rano, jakoś nie mam ochoty:) 1. Woda z borówkami, melonem i miętą

2 garście borówek amerykańskich
kilka kawałków melona
kilka listów mięty

Borówki, melona i miętę opłucz i odsącz. Wrzuć do dzbanka. Wlej wodę i odstaw na ok godzinę.

2. Woda z jabłkiem i cynamonem

1 jabłko
kawałek kory cynamonowej

Jabłka umyj i pokrój w kawałki. Usuń gniazda nasienne. Przełóż do dzbanka i dodaj cynamon. Zalej wodą. Odstaw na godzinę.

3. Woda z melonem, ogórkiem i miętą

kawałek zielonego melona
pół małego ogórka
mięta

Ogórka umyj i pokrój w plasterki. Melon obierz i pokrój w kawałki. Miętę dobrze umyj. Do dzbanka wrzuć ogórki, melona i miętę. Zalej wodą i odstaw na godzinę.

4. Woda z gruszką i rozmarynem

1 gruszka
kilka gałązek rozmarynu

Gruszkę umyj, pozbaw gniazd nasiennych i  pokrój na kawałki. Wrzuć ją dzbanka, dodaj gałązki rozmarynu i wolej wodę. Odstaw na godzinę.

5. Woda z truskawkami, limonką i miętą

garść truskawek
kilka listków mięty
pół limonki

Truskawki umyj i pokrój na kawałki. Limonkę umyj i pokrój w plastry. Przełóż je do dzbanka, dorzuć miętę i zalej wodą. Odstaw na godzinę.

Smacznego!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz