poniedziałek, 26 lutego 2018

10 pomysłów na kanapki z warzywami

Ostatnio umieściłam przegląd kanapek w wersji słodkiej. Teraz czas na wersję wytrawną. Kanapki nie muszą być przecież nudne, prawda?


1. Kanapka z jajkiem sadzonym, karmelizowanym porem i mozzarellą
Ta kanapka została nazwana przez moich znajomych legendarną kanapką. Zwłaszcza pokochała ją męska część ekipy. Oni nie proszą żebym ją zrobiła, oni jej zwyczajnie żądają. Nigdy nie udało mi się odmówić jej zrobienia. Ale jeśli jej spróbujecie, zrozumiecie o co chodzi.

2. Kanapka z mozzarellą i jajkiem sadzonym

Jeśli tak jak ja lubicie oscypki, koniecznie skuście się na tą kanapkę. Wiem, że uciekający groszek może stanowić problem, ale mała gimnastyka od rana się przyda:D


3. Kanapka z rukolą, serem pleśniowym i chili
To popisowa kanapka mojego męża, którą przygotowuje dla znajomych którzy wpadają czasem niezapowiedzianie. Idealna do lampki wina.


4. Kanapka z pastą ze słonecznik i buraka z jajkiem przepiórczym

Dużo się tutaj dzieje. Jest pasta ze słonecznika i buraka, jest awokado, jarmuż i jajko przepiórcze. Ale wszystko pasuje do siebie idealnie.

5. Grzanka "Walijski królik"
Osoby liczące kalorie zmykają oczy. To prawdziwa bomba kaloryczna, ale jaka smaczna!


6. Kanapka z mozzarellą, cukinią i grzybami
Jeśli na jakąś kanapkę rzucicie jajko sadzone, staje się kanapką niezwykłą. Z mozzarellą, grzybami i cukinią, tworzy bardzo zgrane połączenie.


7. Kanapka z grzybami i pieczonym czosnkiem
Fanom czosnku polecam pastę czosnkową. Jest lekko słodka i traci ostrość. Po raz kolejny dorzuciłam grzyby i voila! Kanapka gotowa!


8. Kanapka z pesto z jarmużu i omletem

Jeśli zdarza Wam się tu wpadać, wiecie, że jestem pożeraczem pesto. Każdego. Tutaj pasto z jarmużu z omletem i serem. Idealnie połączenie!

9. Kanapka z ricottą i karmelizowanym porem
Karmelizowanie powoduje coś niebywałego. Por jest lekko słodki, miękki, idealny. Kremowe awokado, delikatna ricotta i jajko spływające po rękach nie robi na mnie wrażenia.

10. Kanapka z pastą czosnkową, mozzarellą i suszonymi pomidorami
Pasta czosnkowa na kanapce to dobry pomysł, a dodanie do tego jajka w koszulce to pomysł znakomity.
Kanapkownia

4 komentarze: